Przejdź do głównej zawartości

Odwołuję stan chorobowy! Zarządzam weekend!

Melduję, że Wojtek już niemal całkowicie doszedł do siebie. Ten tydzień kosztował nas wiele wysiłku, poświęcenia, zarwanych nocek. Właściwie automatycznie z każdego stanu sennego podnosiłam się do pionu i biegłam do Wojtka. W sumie...dalej odbywam nocne wędrówki, ponieważ choroba zdecydowanie zmieniła mi syna. Myślałam, że jego krzyki piski i wrzaski są skutkiem złego samopoczucia i przyjmowania antybiotyku. Jednak nie. Wojtek zrobił się bardzo krzykliwy, złośnik, wrzaskun. Nie wiem już co mam robić, żeby zająć czymś jego uwagę. Wszystko jest na dosłowną minutkę!....Mamy piątek. Piątek wieczór a zza ścian płynie mało przyjemna melodia wiertarki, która zdecydowanie NIE UMILA mi tej chwili spokoju. Cichnie wiertarka, pojawia się młotek.
TEORETYCZNIE cisza nocna zaczyna się o 22:00 - to jeszcze godzinka. Mimo wszystko o ile szanuję (w granicach rozsądku) remonty w dzień, to w piątkowy wyczekany wieczór bardzo jestem nietolerancyjna. Coś podpowiada mi, kto to może być. Struktura naszego pionu nie jest zbyt skomplikowana.
Jesteśmy najwyżej - na 4 piętrze (o plusach i minusach kiedy indziej). Ewidentny plus jest taki, że nikt mi nie tupie "po głowie". Mieszkamy również na rogu bloku, co skutkuje trzema ścianami bez sąsiadów ! Pod nami mieszka nietuzinkowy samotny człowiek o wielkim zamiłowaniu do chemii (szczególnie tej w proszku) oraz muzyki głośnej. Byłby moim głównym podejrzanym, ponieważ stuki młotkiem są dość głośne, jednak zdecydowanie wyprzedza go sąsiad na 2-gim piętrze. Człowiek siwy. Lat około 80. Przestraszony otaczającego go świata, podejrzewający wszystkich o kradzieże i napaści na jego mieszkanie zabezpieczone trzema parami drzwi (ręka na sercu). Skoro ma 3 pary, może jest w stanie montować sobie właśnie kolejne?
Na piętrze pierwszym mieszkają "studenci". Młotek i wiertarka nie są raczej w ich zasięgu, szczególnie, że trwa sesja...z drugiej strony - co to się nie robi, żeby się nie uczyć.
Parter zasiedla zwykła rodzina 2+2+pies. Stamtąd nie słyszałabym wiertarki i młotka. Jeszcze godzinka...jeszcze godzinka...


Komentarze

 1. W takich sytuacjach cieszę się, że my tego nigdy nie doświadczamy ;) Chyba bym ukatrupiła jakby mi wieczorem ktoś rąbał obok wiertarą, a dziecko chce spać w spokoju ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też tego nei znosze, tym bardziej ze w Uk domy buduja chyba z papieru i doslownie kazdy krok sasiada z gory slychać ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. u nas, mimo że w PL budownictwo też przypomina domek z kart...

   Usuń
 3. Jak ja tego nienawidzę! Ludzie myślą, że jak nie ma ciszy nocnej, to wszystko mogą robić. Ja rozumiem, że w dzień pracują i nie mają czasu na remonty, ale jednak mogliby chociaż wpaść na pomysł, żeby robić to jednak troszeczkę wcześniej i dać ludziom odpocząć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Rano jak leżę w łóżku to słyszę jak sąsiadka na górze robi siku:)

  OdpowiedzUsuń
 5. dawno temu jak bujałam się po wynajmowanych mieszkaniach, blokach miałam czasami dość sąsiadów i ich braku tolerancji.niby każdy wiedział,że z współlokatorkami pracujemy do późnych godz. nocnych to mimo tego nie było dnia aby nie usłyszeć komentarza na korytarzu,że za głośno jesteśmy,że drzwiami trzaskamy itp. ale jedna rzecz mnie wkurzała- niedzielne kotlety. ty śpisz i odsypiasz a tu poligon walki z dołu z góry.totalna masakra!!!!!!!!

  jak się cieszę,że jesteśmy na swoim bez sąsiadów.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Witam :)
Włączyłam moderację komentarzy - by nie umknął mi żaden z nich. Obiecuję publikować wszystkie!
Komentarze są dla mnie bardzo cenne.
Chcesz żebym poczytała co u Ciebie? - daj znać:)

Chcesz zostawić nieprzemyślany, głupi pełny zawiści komentarz? - zastanów się...

Popularne posty z tego bloga

Retrospekcja świąteczna czyli druga gwiazdka Wojtka ;)

2012...

Dziś opowiem wam powiastkę
Jak mój Wojciech spędził gwiazdkę.
Mimo że był jeszcze mały,
Spędził z nami wieczór cały.
Pierwsze święta w większym gronie,
W swej anielskości najlepszej odsłonie.
Były Kolędy, była choinka
Na sam jej widok wesoła minka.
Było na stole potraw ze dwieście,
Opłatki, pierogi i ryby w cieście.
Wojtek niestety na mlecznej diecie,
Nie pije maluch barszczyku przecie,
Za to w te święta które tuż tuż
Skubnie co nieco ze stołu już.
Drugie to święta będą wspaniałe,
Z synkiem który rozjaśnia me dni,
Bo każdy dzień z nim spędzam wytrwale
I cieszę się z każdych danych mi chwil.
A po wieczerzy, choinka zabłyśnie,
Rozjaśni tego wieczoru moc,
Gwiazdeczka z prezentem przez komin się wciśnie
I schowa podarki głęboko pod koc.
My te prezenty spod koca wyjmiemy
Zajmując w międzyczas Wojtkowe myśli,
Wszystkie prezenty pod drzewko kładziemy,
By mógł pomyśleć, że czar się ziścił.
Nie mogę doczekać się tej radości,
Tych wspólnych chwil tak pełnych miłości,
Tych chwil uciechy …

Mleko na receptę a limity NFZ

Czy któraś mama karmi dziecko mlekiem na receptę? np. Bebilon Pepti? Jakiś czas temu sytuacja w przychodni. Dzwonię i mówię, że potrzebuję receptę na mleko, ponieważ została mi resztka i muszę szybko kupić. Była połowa miesiąca. Pani w rejestracji odmawia mi sugerując wyczerpany limit miesięczny 6-ciu puszek. Argument "brała Pani na początku miesiąca". Pytam zatem, co mam zrobić, przestać karmić dziecko, czy przejść na chleb z wodą. Pani już mniej uprzejmie odpowiada, że pretensję mam mieć do NFZ, bo to nie ona wymyśliła limity a mleka nie dostanę. 
Dzwoni Matka wariatka do NFZ. Przełączają ją z oddziału na oddział, bo nikt kto akurat ze mną rozmawia nie zajmuje się tą sprawą. Ostatecznie odbiera miła pani, która tłumaczy mi, że limitów NIE MA. O dawce mleka decyduje lekarz.
Ostatnio otwierając puszkę Bebilonu zapisałam datę i godzinę. Skrupulatnie zliczałam liczbę zużytych miarek. Dodam, że żadnej miarki nie zmarnowałam, żadnej nie wsypałam do kaszki i zużyłam mleko do sam…

Trole korporacyjne, pęd szczurów i siła przenikalności formowych murów!

Nie wiem czy posiadam swoją pracę marzeń. Możliwe, że gdybym kształciła się w jasno wyznaczonym kierunku dziś robiłabym (albo i nie) coś, co sprawiałoby mi radość.
Pytanie zadać sobie muszę, czy jestem aż tak bezpłciowa, czy może tak bardzo wszechstronna i elastyczna, że dopasowuje się do sytuacji jak kameleon?
Pracuję, mam z tego pieniądze, mogę kupić czasem coś Wojtkowi, nie płaczę pod koniec miesiąca z braku środków do życia. Kolorowo też nie jest, ale jest NORMALNIE. O to między innymi chodziło.

Praca w korporacji jednak chyba nie jest dla ludzi o słabych nerwach. Masa różnorodnych charakterów, i słabych i silnych, tak samo zdesperowanych do osiągania swoich celów. Wydawałoby się, że poczułam stabilizację zawodową. Nic bardziej mylnego. Stabilizacja jest w policji, wojsku, nfzcie, zusie i innych takich, których to ze stołka strącić się nie da nim nie pomrą, lub nasrają we własne gniazdo, by móc ich usunąć i dać szansę innym. W korporacji nie ma stabilizacji.

Cieszy mnie umowa &quo…