10 kwietnia 2013

Ważne dla mnie daty...

Odnoszę wrażenie, że życie, los - ma skłonność do zastępowania ważnych dla mnie punktów w kalendarzu katastrofami. 
W moje wyczekiwane 18 urodziny zmarł Papież. Ja po cichutku świętowałam - świat płakał.
a 10-go kwietnia...mija zawsze kolejny rok bycia razem z moim obecnym Mężem. Pomimo, że ślub ponoć wykasował tą ważną dla mnie datę, to i tak mam do niej sentyment. Do czasu, kiedy 10-go kwietnia o brzozę zahaczył słynny tupolew. My po cichu świętowaliśmy - Polska płakała. Cóż, nie ukrywam, że mam wybiórcze podejście do kwestii śmierci. Jednak mnie rusza, inna nie. O niektóre żywota się boję, a inne mam gdzieś. Jestem tylko człowiekiem, człowiekiem, który uważa, że ten WYPADEK nie nauczył pokory niektórych i do teraz nie potrafią zamknąć mordy. Byle gadać, byle wszczynać afery, byle by być na wierzchu. Po trupach do celu - do tronu. O ile polityka w Polsce zabija mój patriotyzm, tak więcej nieustająca zima niczym patykiem puka mnie w plecy mówiąc "na co czekasz...uciekaj stąd!"

Uciec? Ale dokąd? 

4 komentarze:

 1. U nas kwiecień jest pełen świąt rodzinnych. Dziś są mojego męża urodziny, za tydzień Lilianka kończy roczek, a ja za 2 tygodnie 28 lat (pomijam już urodziny mojej mamy i teściowej, które są dzień po dniu w kwietniu) :P I też tak jak Ty/Wy świętujecie dziś swoje święto, my swoje. Też mam wybiórcze podejście do śmierci, jakoś nie rusza mnie to. Polska coraz bardziej wydaje mi się obca dla nas Polaków, tylko rząd ustala swoje rządy pod siebie, nie patrząc na innych, słabszych, biedniejszych...

  Spóźnione ale szczere życzenia: wszystkiego najlepszego, obyś była szczęśliwa pomimo różnych przeciwności losu.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja mam ogólnie wielkiego hopla na punkcie dat i ciągle coś w moim życiu dzieje w rocznicę czegoś innego, a ja tak te daty kolekcjonuję w myślach i sercu :)
  Masz urodziny dzień przed moim mężem, pamiętam, że jakoś tak ciężko było świętować ten dzień w 2005 roku, w kolejnych latach było już inaczej ale i tak od tamtej pory urodziny kojarzą nam się z odejściem Papierza.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na teneryfę, też mam ochotę zwiać

  OdpowiedzUsuń
 4. u mnie jest podobnie. Wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy.

  OdpowiedzUsuń

Witam :)
Włączyłam moderację komentarzy - by nie umknął mi żaden z nich. Obiecuję publikować wszystkie!
Komentarze są dla mnie bardzo cenne.
Chcesz żebym poczytała co u Ciebie? - daj znać:)

Chcesz zostawić nieprzemyślany, głupi pełny zawiści komentarz? - zastanów się...

Zobacz też:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...