Przejdź do głównej zawartości

Paranormalnie

Ostatnimi czasy walczę sama ze sobą. Ciężka jest to walka bo chodzi o pracę. Tak bardzo bym chciała pracować, a tak bardzo ciężko mi oddać Wojtka do żłobka. W poniedziałek będę sprawdzała jego pierwszą reakcję, bo decyzję, że do żłobka Wojtek iść musi podjęliśmy ostateczną. Gdyby tylko finanse pozwalały mi na opiekowanie się nim osobiście jeszcze rok, chętnie bym to zrobiła. 

Czuję się niemal jakby go oddawała w czorty, do domu dziecka, do przechowalni, gdzie nie ma miłości, czułości... czuje się źle. Coraz gorzej, bo jutro niedziela a w poniedziałek idziemy w ogień. 

Nie wiem jak zniosę psychicznie, że moje dziecko jest tam samo, może płacze, może się uderzyło a mnie tam nie będzie. Już jest mi źle, a wariować to dopiero zacznę.

Może to się wydawać dziwne i śmieszne, ale właśnie tak to czuję...

Ciężko mi pisać o jakimkolwiek szczęściu. Jest ono uzależnione od syna i tyle na ten temat. Jakiś czas temu coś pękło we mnie i nie potrafię czerpać radości z przyziemnych spraw. Nie cieszę się, że jest miło i przyjemnie, bo wiem, że zaraz nie będzie. Nawet jeśli już się ucieszę, to jeszcze większy potem będę przezywała zawód. Jestem osobą wrażliwą, o niewielkich wymaganiach. Matką na całego, jednak nie spełnioną w 100%. Ze świadomością, że nigdy nie spełnię wszystkich swoich marzeń. Ze świadomością, że nawet jeśli pragnęłabym kolejnego dziecka, to zawsze będzie nas o jednego za mało. 

Macierzyństwo to ciężka praca, za którą po godzinie odpoczynku zaczynamy bardzo tęsknić....:)


Komentarze

 1. Nie do końca jestem w tym temacie, bo syna zostawię pod opieką babci, za kilka miesięcy, ale doświadczenia innych mam bardzo mnie interesują. Chciałabym Ci życzyć dużo sił na poniedziałek i dużo uśmiechu- mam nadzieję, że uda Wam się dobrze zaadaptować w nowej sytuacji!

  OdpowiedzUsuń
 2. Przerabiałam dwukrotnie ten temat. Z synkiem przeżywałam tak samo jak Ty, ale z córcia już nie. Zresztą dziesięciomiesięczna wówczas córeczka zaaklimatyzowała sie idealnie. Oboje chętnie szli do żłobka, a rozwój dzieci jest niesamowity. Może choć troszkę dodałam otuchy. Życzę siły i uszy do góry

  OdpowiedzUsuń
 3. Każdy pierwszy krok w stronę nieznanego, gdzie musimy coś zostawić, coś zmienić jest trudny. Nie będę Ci tutaj radzić co zrobić a czego nie robić bo nie ma jednej recepcji żeby to przejść bezboleśnie. Jakoś trzeba i koniec. Życzę żeby poszło gładko:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiele dzieci chodzi do żłobka, więc nie jest to jakaś otchłań piekielna ;) Będzie dobrze! Oby się Wojtkowi spodobało :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie panikuju, bydzie dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
 6. bardzo mi się podoba twoje ostatnie zdanie w tym wpisie.

  no zgadzam się w 100%!

  a co do żłobka to już ci pisałam, że będzie dobrze. żeby tylko nie chorował!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Witam :)
Włączyłam moderację komentarzy - by nie umknął mi żaden z nich. Obiecuję publikować wszystkie!
Komentarze są dla mnie bardzo cenne.
Chcesz żebym poczytała co u Ciebie? - daj znać:)

Chcesz zostawić nieprzemyślany, głupi pełny zawiści komentarz? - zastanów się...

Popularne posty z tego bloga

Retrospekcja świąteczna czyli druga gwiazdka Wojtka ;)

2012...

Dziś opowiem wam powiastkę
Jak mój Wojciech spędził gwiazdkę.
Mimo że był jeszcze mały,
Spędził z nami wieczór cały.
Pierwsze święta w większym gronie,
W swej anielskości najlepszej odsłonie.
Były Kolędy, była choinka
Na sam jej widok wesoła minka.
Było na stole potraw ze dwieście,
Opłatki, pierogi i ryby w cieście.
Wojtek niestety na mlecznej diecie,
Nie pije maluch barszczyku przecie,
Za to w te święta które tuż tuż
Skubnie co nieco ze stołu już.
Drugie to święta będą wspaniałe,
Z synkiem który rozjaśnia me dni,
Bo każdy dzień z nim spędzam wytrwale
I cieszę się z każdych danych mi chwil.
A po wieczerzy, choinka zabłyśnie,
Rozjaśni tego wieczoru moc,
Gwiazdeczka z prezentem przez komin się wciśnie
I schowa podarki głęboko pod koc.
My te prezenty spod koca wyjmiemy
Zajmując w międzyczas Wojtkowe myśli,
Wszystkie prezenty pod drzewko kładziemy,
By mógł pomyśleć, że czar się ziścił.
Nie mogę doczekać się tej radości,
Tych wspólnych chwil tak pełnych miłości,
Tych chwil uciechy …

Mleko na receptę a limity NFZ

Czy któraś mama karmi dziecko mlekiem na receptę? np. Bebilon Pepti? Jakiś czas temu sytuacja w przychodni. Dzwonię i mówię, że potrzebuję receptę na mleko, ponieważ została mi resztka i muszę szybko kupić. Była połowa miesiąca. Pani w rejestracji odmawia mi sugerując wyczerpany limit miesięczny 6-ciu puszek. Argument "brała Pani na początku miesiąca". Pytam zatem, co mam zrobić, przestać karmić dziecko, czy przejść na chleb z wodą. Pani już mniej uprzejmie odpowiada, że pretensję mam mieć do NFZ, bo to nie ona wymyśliła limity a mleka nie dostanę. 
Dzwoni Matka wariatka do NFZ. Przełączają ją z oddziału na oddział, bo nikt kto akurat ze mną rozmawia nie zajmuje się tą sprawą. Ostatecznie odbiera miła pani, która tłumaczy mi, że limitów NIE MA. O dawce mleka decyduje lekarz.
Ostatnio otwierając puszkę Bebilonu zapisałam datę i godzinę. Skrupulatnie zliczałam liczbę zużytych miarek. Dodam, że żadnej miarki nie zmarnowałam, żadnej nie wsypałam do kaszki i zużyłam mleko do sam…

Trole korporacyjne, pęd szczurów i siła przenikalności formowych murów!

Nie wiem czy posiadam swoją pracę marzeń. Możliwe, że gdybym kształciła się w jasno wyznaczonym kierunku dziś robiłabym (albo i nie) coś, co sprawiałoby mi radość.
Pytanie zadać sobie muszę, czy jestem aż tak bezpłciowa, czy może tak bardzo wszechstronna i elastyczna, że dopasowuje się do sytuacji jak kameleon?
Pracuję, mam z tego pieniądze, mogę kupić czasem coś Wojtkowi, nie płaczę pod koniec miesiąca z braku środków do życia. Kolorowo też nie jest, ale jest NORMALNIE. O to między innymi chodziło.

Praca w korporacji jednak chyba nie jest dla ludzi o słabych nerwach. Masa różnorodnych charakterów, i słabych i silnych, tak samo zdesperowanych do osiągania swoich celów. Wydawałoby się, że poczułam stabilizację zawodową. Nic bardziej mylnego. Stabilizacja jest w policji, wojsku, nfzcie, zusie i innych takich, których to ze stołka strącić się nie da nim nie pomrą, lub nasrają we własne gniazdo, by móc ich usunąć i dać szansę innym. W korporacji nie ma stabilizacji.

Cieszy mnie umowa &quo…